Útulek pro hendikepované živočichy

Ptačí zahrada a útulek pro hendikepované živočichy

Archiv

Rok 2007

Archiv novinek z roku 2007

Listopad 2007

V listopadu máme u nás v útulku hodně na pilno a provádíme plno změn kvůli blížící se zimě. Nejdůležitější čiností se stává dobré zazimování voliér tak, aby naši svěřenci zdárně a bez újmy přečkali dlouhou zimu. Choulostivější druhy ptáků přemísťujeme do vnitřních voliér, kde se jim podle potřeby musí přitápět. Také jsme vybudovali nové velké zahradní krmítko, kam se nám slétavá stovka ptáků ze širokého okolí a příjemně oživují útulek. K našim ptákům také přibyli nový dravci a to 2 Motáci pochop, kteří u nás zůstanou natrvalo jelikož mají amputované křídlo. Tudíž jejich samostatný život v přírodě není možný. Je to samec a samice, tak když budeme mít z jara štěstí a ptáci si padnou do oka, mohl by z nich být nový hnízdící pár, jejichž mladé by se vrátili zpět do přírody. K těmto dvěma dravcům také přibyly dvě Straky obecné, které jsou také trvale hendikepované a tak i ony u nás zůstanou na trvalo.


Prosinec 2007

U nás na Ranči už je vše připraveno na zimu, vše je řádně zazimované a tak se dá předpokládat, že nenastanou žádné problémy a všechna naše zvířátka se stejně jako v letech minulých ve zdraví dočkají jara. Během
prosince jsme dobudovali 3 nové voliéry pro sovy, 1 pro papoušky a několik dalších se chystáme přes zimu ještě vybudovat. K našim zvířátkům opět přibylo několik nových ptáků: 1 samice Výra velkého, která bohužel přišla o oko, tak u nás zůstane natrvalo a my se ji pokusíme spářit s naším samcem a budeme doufat, že si padnou do očka a společně odchovají mladé. Dále se náš útulek rozrostl o 2 Sovy pálené- pravděpodobně pár a tak i u nich budem netrpělivě čekat na jaro, zda se pokusí zahnízdit, v případě úspěšného hnízdění poskytneme mláďata k reintrodukci k posílení volně žijící populace v přírodě. Stále vyrábíme nové budky a ty stávající čistíme a opravujeme, aby byly připraveny na jaro na novou hnízdní sezónu. Nové budky budou převážně poskytnuty k hnízdění puštíků obecných a poštolek obecných.

Žádné komentáře
 
Kontakt na administrátora: laila87(zavináč)seznam.cz